Idea Opieki Hospicyjnej

Opieka paliatywna koncentruje swoje działania na poprawie jakości życia osób nieuleczalnie chorych poprzez leczenie objawowe, łagodzenie bólu oraz innych objawów zaawansowanej choroby, takich jak duszności, zaparcia, wymioty, owrzodzenia. itp.  

Świadczenia dla pacjentów, którzy są ubezpieczeni realizowane są bezpłatnie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

Opieka w Poradni Medycyny Paliatywnej (ambulatoryjnie) odbywa się w formie porad lekarskich a w razie konieczności, również i pielęgniarskich, psychologicznych w ambulatorium lub w domu pacjenta. 

Wizyty domowe lekarza w Zespole Domowej Opieki Paliatywnej odbywają się przynajmniej 2 razy w miesiącu natomiast pielęgniarki,  wizytują 2 razy w tygodniu. Częstotliwość wizyt ustalana jest w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.  W trakcie wizyty podawane są zastrzyki, wymieniane kroplówki oraz monitorowanie stanu chorego.

Po wcześniejszym ustaleniu z lekarzem prowadzącym, pacjentowi składają wizytę również psycholog i rehabilitant.

Oferujemy bezpłatną i kompleksową opiekę nad chorym w warunkach domowych, świadczoną przez wykwalifikowany zespół terapeutyczny.

W ramach tej opieki wykonywane są działania lecznicze i pielęgnacyjne, mające na celu eliminację lub ograniczenie objawów chorobowych.